2011-12-15

Bezpieczna jazda zimą z Waldkiem Kluzą

Do Nowego Targu przybyło wielu znanych kierowców biorących na co dzień udział w rajdach i wyścigach. Byli to m.in. Leszek Kuzaj, sponsorowany przez BKF Waldemar Kluza, Michał Elżbieciak, oraz osoba która wszyscy podziwiają - Bartłomiej Ostałowski, który po wypadku w którym stracił obie ręce, prowadzi swoją niezwykle mocną maszynę wyłącznie przy pomocy nóg.

Impreza przyciągnęła nie tylko fanów czterech kółek, ale również zwykłych kierowców, którzy chcieli by się dowiedzieć jak bezpiecznie poruszać się w zimowych warunkach.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji związanych właśnie z jazdą w trudnych warunkach. Można było zasiąść za kierownicą Subaru Imprezy STI czy przejechać się z kierowcami D1 KRK Drift Team.

Dzieciom rozdawano opaski odblaskowe, natomiast policjanci przywieźli ze sobą specjalne urządzenia na którym można było sprawdzić siłę uderzenia w wyniku zderzenia przy prędkości 50 km/h. Policjanci mieli też alkogogle – to urządzenie pozwala z kolei sprawdzić na trzeźwo swoje reakcje fizyczne przy dwóch promilach alkoholu w organizmie.

Korzystając z okazji przypominamy wszystkim kierowcom o bezpiecznej jeździe, szczególnie w okresie świątecznym.

Contact nasz kanał YouTube nasz profil na Facebooku nasz profil na Google+