2011-08-16

Podwójna wygrana Waldka Kluzy

Mimo, że przeciwnicy siedzieli mu na ogonie nasz kierowca wygrał obie rundy GSMP w swojej klasie rozgrywane w Banovcach na Słowacji.

Waldek Kluza: - Pierwsze miejsca w klasie w obu rozegranych rundach pozwoliły nam zdobyć bardzo cenne punkty. Wyniki w klasyfikacji generalnej również nas cieszą, zważywszy na to z jak mocną, międzynarodową stawką mieliśmy do czynienia. Już po przejazdach treningowych było widać, że walka będzie zacięta. Jak zwykle na zawodach w Słowacji panowała fantastyczna atmosfera, a dzięki organizacji na bardzo wysokim poziomie wszystko odbyło się bez problemów. Mimo tego że co chwila straszyły nas chmury, pogoda się utrzymała i warunki były takie same dla wszystkich zawodników.
- Chcę bardzo podziękować Grzegorzowi Dulowi za niesamowitą walkę (udało nam się zmieścić w jednej sekundzie). To wielka przyjemność rywalizować z Grześkiem, który jest świetnym kierowcą. Niestety na bardzo trudnej, wymagającej, technicznej trasie w Banovcach Rafał Grzesiński nie mógł się odnaleźć i od sobotnich treningów dojeżdżał za nami. Chciałem przy tej okazji podziękować chłopakom z zespołu za ciężką pracę i świetnie przygotowany samochód, który sprawował sie idealnie, a ja starałem się mu nie przeszkadzać. Od początku wszystko układało się dobrze i z każdym przejazdem udawało się osiągać bardzo dobre wyniki. Bardzo się cieszę z szansy startu w Banovcach i znów chętnie wrócę tutaj za rok.

Waldek Kluza dzięki doskonałemu czasowi w Banovcach awansował w klasyfikacji generalnej z piątej na czwartą pozycję.

Na Słowacji pogoda dopisywała, choć na metę dojechało tylko 84 kierowców spośród startujących 120. Samochód (Mitsubishi Lancer EVO IX) po raz kolejny spisał się doskonale dając Waldkowi tak potrzebne na mecie setne sekundy przewagi nad Grzegorzem Dulem (który startuje tym samym modelem Mitsubishi).

Zobaczcie jak wyglądała trasa widziana z kamery samochodu:

Contact nasz kanał YouTube nasz profil na Facebooku nasz profil na Google+